Juraj Rizman
Post Bellum SK (SK)

Juraj dlhodobo pôsobil v Greenpeace (v rokoch 2008-2013 ako riaditeľ slovenskej pobočky). Ako predstaviteľa ochranárskych organizácií ho zvolili do Grémia 3. sektora. Pôsobil aj ako koordinátor platformy slovenských environmentálnych organizácií Ekofórum, spoluzakladal Zelenú koalíciu. V organizácii Via Iuris tri roky viedol komunikačný odbor a programový pilier venovaný rozvoju občianskej spoločnosti.

V rokoch 2019-2021 bol poradcom prezidentky Zuzany Čaputovej a podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu. Od začiatku roku 2023 pracuje pre Post Bellum SK.

Je dlhoročným členom Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie. Podieľal sa na mnohých kampaniach na Slovensku (napríklad somza.to – zrušenie Mečiarových amnestií, Skládka nepatrí do mesta!, Stop uránu či proti plánovanej ťažbe zlata), ale aj na kampaniach v Chorvátsku, Maďarsku či Slovinsku. Ako poradca a inštruktor občianskych kampaní tiež pôsobil v Česku, Maďarsku, Rakúsku a Slovinsku.

V roku 2008 bol ocenený cenou Hovorca roka 2008 v kategórii „Verejný a neziskový sektor“ a v roku 2017 cenou „Top hovorca roka“ – za komunikáciu kampane na podporu zrušenia Mečiarových amnestií.

Kde sa môžeme stretnúť

Celý program