Dodo Dobrík
Dárek pro Putina (SK)

Dodo sa rôznym formám grafického dizajnu profesionálne venuje od roku 2000. Začínal ako motion designer v TV Markíza. Bol spolumajiteľom reklamnej agentúry/grafického štúdia, kde pracoval v oblasti reklamnej komunikácie a brandingu. Od roku 2008 pôsobí na voľnej nohe v oblasti printového dizajnu, brandingu, UI/UX. Neskôr spoluzaložil spoločnosť Bot.media, ktorá sa zaoberá automatizovanou komunikáciou. Počas COVID opatrení tím Bot.media vytvoril pro bono projektu covid.chat, ktorý pomohol distribuovať neutrálne infomácie a získal cenu Digital Pie 2020 v kategórii Digital Media Solution.

Jednou z jeho profesionálnych záľub je navrhovanie obálok kníh, ktorých vytvoril viac ako 600 pre rôzne vydavateľstvá. Ako jeden z mála slovenských dizajnérov je držiteľom ocenenia D&AD Wood Pencil Award 2019 za obálku knihy Jonathana Safrana Foera Tu som. V súčasnosti sa venuje brandingu. Je spolutvorcom zbierky pre ukrajinskú armádu Darček pre Putina, ktorá bola v roku 2022 ocenená českou Krištáľovou lupou za internet v kategórii Marketingová inšpirácia a hlavným Projektom roka 2022 a 2023 v ČR.

Medzi komunikačné výzvy, ktoré ho v súčasnosti zaujímajú, patrí problematika prostredia informačnej vojny a environmentálne otázky. V súčasnosti rozbieha vlastný environmentálny projekt Herbár mesta, ktorého cieľom je zmeniť pohľad na prírodu a nešlachtené rastliny, ktorý prezentoval na TEDxBratislava. Medzi jeho profesionálne vášne patrí teória dizajnu a umelá inteligencia.


Kde sa môžeme stretnúť

Celý program