MASTERCLASS: CRM systém jako součást digitální architektury organizace – 1. část

Fundraiser dobře spí, když ví, že je o dárce dobře postaráno. Dokud se neziskovka pohybuje v desítkách dárců, dá se to zvládnout díky osobnímu šarmu a Excelu. Jak si ale zachovat zájem a laskavý přístup, když se řady příznivců rozrostou? Když přibydou dobrovolníci, o které je třeba pečovat? Když kolegové potřebují přístup ke kontaktům a datům? Pečlivá osoba je v tu chvíli zahlcena. A dosavadní nástroje kradou náš čas, místo, aby ho šetřily. V tu chvíli vzpomínáte na rajské období začátku, kdy vám stačil zápisník a většinu času jste trávili mezi lidmi. 

Tak obvykle vzniká averze k programům a sezení u počítače. Problém ale leží ve volbě nástroje. I před obrazovkou platí, že nástroj dělá mistra. Například CRM systém Salesforce vám na jedno kliknutí ukáže celou historii vaší komunikace včetně dárcovské historie či poznámek, které minule udělal váš kolega. Vy se okamžitě dostanete „do obrazu“ a můžete navázat tam, kde on minule skončil.  Software data nejen ukládá, ale i ukazuje, co potřebujete. Nabízí profesionální e-mailové šablony, infografiky pro dárce a spoustu dalších možností.

CRM technologie automatizuje procesy a pracovní toky, pomáhá organizovat a interpretovat data a podpoří vaši neziskovku v efektivnějším zapojení dárců, dobrovolníků, ale i pracovního týmu. Spoustu mechanické práce udělá za vás. A vy se můžete soustředit na lidi a rozpomenout se na to, proč jste vlastně tady. Pro moderní neziskovku není CRM volitelný doplněk kanceláře, ale nutný nástroj. Umožní vám totiž věnovat se tomu podstatnému.

 

Co se naučíte: 

  • K čemu potřebujeme pro svou práci technologické nástroje a jaké existují možnosti,
  • co to je CRM systém a jakou roli hraje v celkové digitální (technologické) architektuře organizace,
  • jak správně definovat požadavky na zavedení CRM systému.
  • tipy, jak adopci (zavedení) systému zvládnout levou zadní.
  • Podíváme se na to, co všechno fundraiseři potřebují pro svou práci, aby je bavila a dělali ji dobře.

 

Na co se těšit:

  • Součástí masterclass je praktický workshop, kde zažijete přípravu na zavedení či rozvoj CRM systému na vlastní kůži,
  • zjistíte v praxi, co všechno fundraiseři potřebují pro svou práci, aby je bavila a dělali ji dobře,
  • během celé masterclass budete moci živě diskutovat a sdílet své zkušenosti s kolegy a kolegyněmi z ostatních neziskovek. 

 

Pro koho to je:

  • Pro všechny fundraisery, 
  • lidi z vedení organizace, kteří chtějí rozvíjet potenciál týmu.

Péče o dárce
Location: Date: 1. června 2023 Time: 14:30 - 16:00 Petra Joklová
CRM pro neziskovky (CZ)