Ako z kríz vychádzať silnejší

Korona je lekcia, ktorá nás pripravuje na prežitie v stále rýchlejšie sa meniacom svete. V tomto bloku sa naučíte hlavné princípy i praktické návody, ako môžete vo svojej organizácii – programoch i fundraisingu – využívať adaptívnu myseľ, štíhle inovácie a zbližovanie, aby ste uspeli v neznámych podmienkach.

Do 40.-ky človek zbiera skúsenosti. Po nej sme sa rozhodli založiť životný projekt, v ktorom chceme robiť do konca života tú najzmysluplnejšiu prácu na svete, akú si len vieme predstaviť. Pre naše srdcia bola voľba jasná: sprevádzanie ľudí uviaznutých vo vylúčení a generačnej chudobe na ceste von z bludného kruhu. Rozum však upozorňoval, že Rómovia v osadách – lebo o nich sa primárne bavíme – sú u nás jednou z najnepopulárnejších a najmenej podporovaných tém. Srdce vyhralo, a tak sme išli do toho.

Po 2,5 roku máme okolo seba úžasnú a stále rastúcu komunitu darcov a fanúšikov, ktorí našu myšlienku posúvajú ďalej. Nikdy sme ani len nesnívali, že ich bude toľko a že s našou ťažkou témou budú takí prepojení. I vďaka nim veríme, že zmena je možná. Počas korony sme robili veci inak, ale stále sme uplatňovali rovnaké princípy ako pri rozbehu organizácie. A počet podporovateľov i miera ich zapojenia znovu narástli. Takmer denne nás sami kontaktujú s ponukou pomôcť.

Sme stále len relatívne novou neziskovkou, s úctou pozeráme na dlhodobo pôsobiace organizácie, máme pred sebou ešte náročnú cestu za reálnym dopadom, robíme chyby a učíme sa za pochodu. No možno vás niečo z príbehu Cesty von inšpiruje.

Čo sa naučíme:

  • Pochopenie nastavenia adaptívnej mysle, ktorá neustále hľadá vonkajšiu rovnováhu a vnútornú stabilitu.
  • Recept, ako robiť štíhle inovácie vo fundraisingu i inde.
  • Ukážky ľudskej komunikácie, ktorá rešpektuje pohľad darkyne.

Tento blok je určený hlavne pre:

  • Lídrov neziskoviek, ktorí kráčajú do neznáma a svet okolo nich sa mení.
  • Fundraiserov.
  • Rozvojových a komunikačných manažérov, ktorí sa neboja ísť na prednášku začínajúcej organizácie.

Fundraising od mnohých Odovzdanie posolstva Prehodnocovanie stratégie
Location: Dátum: 12. novembra 2020 Čas: 11:25 - 12:10 Pavel Hrica
Cesta von (SK)