Data pro fundraising: Co si (ne)vzít do praxe a čím se (ne)zabývat v roce 2023

Data nám mají sloužit a ve fundraisingu obzvlášť. Mířit naslepo je totiž nesmysl. Dobrá zpráva je, že údaje typu „o kolik žádat” nejsou tajemstvím ani raketovou vědou. Jak se dostupnými daty nenechat pohltit ani paralyzovat? A jak to, že ta nejcennější data často neleží v zahraničním výzkumu, ale máme je každý u sebe v organizaci?

 

Odpovědi, názory a především konkrétní data z Česka i Slovenska nabídne trojice speakerů ve složení Adéla Vojáčková, Lukáš Hejna (Nadace Via – Darujme.cz) a Zuzana Behríková (Centrum pre filantropiu – Darujme.sk).

Jak si v dárcovství v Česku a na Slovensku stojíme? Co víme, co opravdu nevíme, ale můžeme se kvalifikovaně domnívat – díky exaktním číslům nebo dle realizovaných výzkumů k dárcovství? Data z ČR a SR budeme validovat pohledem do zahraničí včetně historického exkurzu k poslední ekonomické krizi. Je třeba se obávat, že dárcovství už nikdy nebude jako dřív? Je nutné něco okamžitě a razantně změnit? A dává smysl tomu vůbec věnovat pozornost?

Darujme.cz a Darujme.sk jsou největší platformy pro online darování na území Česka a Slovenska. Nabízí nám poměrně velkou porci dat nejen o tom, kolik lidé nejčastěji nebo průměrně darují a jak nastavit „darovací tlačítka”, ale umožňují nám podívat se na chování dárců napříč organizacemi, časem i okolnostmi. Také vás napadlo, jestli lze například dárcovskou kampaň na 100 000 Kč fundraisovat po třech stovkách, nebo je to holý nesmysl?

Data, data, data – jsou důležitá. Ale bez konkrétní interpretace a vhodného přístupu, který při naložení s nimi zvolíme, jsou nám k ničemu. Závěrem setkání proto Adéla, Lukáš a Zuzana představí, co by podle nich každý fundraiser nebo fundraiserka měli znát, respektovat a mít v hlavě, kdykoliv a kdekoliv.

 

Odnesete si:

  • Konkrétní odkazy na dostupná data z ČR i zahraničí a pohled na jejich možnou interpretaci pro každodenní praxi fundraisera,
  • pokročilou analýzu a interpretaci dat do praxe z platforem Darujme.cz a Darujme.sk, 
  • data opřená o konkrétní fundraisingové zkušenosti a příklady. 

 

Pro koho to je: 

  • Pro každého fundraisera, finančníka, ředitele, 
  • pro každého, kdo miluje výzvy, má chuť zkoušet, respektuje data a baví ho o nich přemýšlet
  • a současně pro všechny, kteří chtějí práci dělat nejen srdcem, ale také rozumem a s daty v kapse! 

Data Firemní fundraising Online fundraising